[quote]Lidé v budoucnu nebudou muset kvůli změnám v registru vozidel chodit jen na úřady v místě bydliště nebo sídla firmy, ale budou je moci vyřídit na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Vyplývá to z novely zákona o pravidlech provozu na pozemních komunikacích, kterou v pondělí schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor vlády.[/quote]

Zrušení místní příslušnosti úřadů registru vozidel je navíc dalším ulehčením pro majitele aut. Od začátku letošního roku totiž už nemusí při převodu vozu na registr vozidel chodit prodávající i kupující zvlášť, ale stačí jediná návštěva.

„Zákon už od ledna registraci zjednodušil, lidé nicméně museli v některých případech kvůli přihlášení auta cestovat daleko na místo, kde bylo dosud vozidlo registrované. Chtěl jsem proto umožnit provést změny na kterémkoliv úřadě, aby motoristé měli administrativu co nejjednodušší,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Vedle případů změny vlastníka auta ušetří novela zákona lidem cesty na mnohdy vzdálený úřad i v případě odhlášení nebo vyřazení automobilu z evidence nebo tehdy, když lidé žádají o výpis údajů z registru, doplnilo ministerstvo.

Další novinkou, která má platit od příštího roku a s níž počítá zákon přijatý už v roce 2013, je několikrát odložený start takzvaných registračních značek na přání. Majitelé aut si budou moci za poplatek nechat na registrační tabulku vytisknout vlastní text, který by ale neměl obsahovat například vulgarity.

Kvůli dodávce tabulek pro registrační značky na přání oslovilo ministerstvo dopravy čtveřici firem z ČR a ze zahraničí, které by měly od nového roku značky dodávat. Jde o tuzemskou firmu Hicon, slovenskou společnost Turčandelta, polskou Utai a německou firmu Erich Utsch AG. Hicon, který pro dodávku nakonec ministerstvo vybralo, je dlouholetým monopolním dodavatelem registračních značek pro ministerstvo dopravy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno