[quote]Vláda ve čtvrtek schválila parametry veřejné zakázky na opravu dálnice D1 mezi Šternovem a Ostředkem na Benešovsku. Hodnotu zakázky na rekonstrukci a rozšíření zhruba sedmi kilometrů dálnice odhadl investor, jímž je Ředitelství silnic a dálnic, na 925 milionů korun. Po jednání kabinetu to na tiskové konferenci uvedl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).[/quote]

„Zakázka má již stavební povolení, proběhne soutěž a očekáváme, že po úspěšné soutěži bude pokračovat důležitá modernizace dálnice D1,“ řekl Ťok.

Oprava povrchu vozovek mezi Šternovem a Ostředkem je jednou ze sedmi staveb, pro které plánuje během letošního roku Ředitelství silnic a dálnic najít zhotovitele. Už koncem května proto ve Věstníku veřejných zakázek vydalo předběžné informace o tomto tendru. Projednání vládou ale bylo nutnou podmínkou pro další krok, kterým je vypsání výběrového řízení.

Dálnice D1 se rekonstruuje od roku 2014. Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a na dalších pěti se pracuje. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno