[quote]Divadelní Vlak Lustig – Vlak svobody letos odstartuje svou cestu po šesti státech Evropy v Ústeckém kraji. První představení se odehraje na nádraží v Bohušovicích nad Ohří, odkud je kousek do Terezína. Cílem je připomenout osudy obětí nacistických transportů křižujících Evropou během druhé světové války a také osvobození a následné odsouzení nacistické ideologie, řekl ředitel projektu Pavel Chalupa.  [/quote]

Historická vlaková souprava se představí zájemcům 18. června v Bohušovicích, kde divadelníci odehrají první představení inscenace Arnošta Lustiga a Petra Kracika Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. O den později zastaví vlak v Děčíně.

Letos projede vlak šesti státy střední Evropy, na každé zastávce se odehraje představení a následovat budou přednášky a vystoupení místních umělců,“ přiblížil Chalupa program.

Zastávky volili organizátoři záměrně v blízkosti bývalých německých koncentračních táborů a ghett. Na severu Čech je to Terezín, v Německu Buchenwald, v Polsku Osvětim, v Rakousku Mauthausen.

Mapa-2

Vlak zaveze představení také na Slovensko a do Maďarska. „Zastavovat budeme v hlavních městech, která byla při osvobozování velmi důležitá, ale i na dalších místech,“ doplnil Chalupa. Vstup na všechny akce je zdarma. „Chceme, aby se nezapomínalo na to, co se před sedmdesáti lety stalo. Letos hlavně připomínáme osvobození a následné odsouzení jedinců i celé ideologie,“ uvedl Chalupa.

Poslední zastávka historické soupravy bude na nádraží Praha-Bubny, kde projekt 19. července skončí.

Zdroj: ČTK

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno