Autor: Tomáš Kubelka/deník.cz

[quote]V Ostravě-Kunčičkách v pondělí večer narazil osobní vlak do velkého kusu nábytku nastraženého v kolejišti. Jen náhodou souprava vezoucí 50 lidí nevykolejila. Policisté nyní hledají pachatele. Vyzvali svědky, aby kontaktovali vyšetřovatele. Informovala  o tom mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.[/quote]

S ohledem na vyšetřování policie nechce zveřejnit, o jaký nábytek šlo. Mluvčí jen uvedla, že byl objemný a zabíral celou šíři kolejiště. Nábytek někdo na koleje položil kolem 21:15. Vzápětí do překážky najel osobní vlak, směřující ze stanice Ostrava-střed do stanice Ostrava-Kunčice.

Ve vlaku cestovalo zhruba pět desítek osob. A jen náhodou nedošlo k vykolejení vlakové soupravy,“ řekla mluvčí.

Případného pachatele policie podezřívá z obecného ohrožení. V případě odsouzení může ve vězení strávit až osm let. Kriminalisté se obracejí na případné svědky, kteří mohou informace k události policistům předat prostřednictvím linky 158.

Podobná nehoda se stala loni v září na trati mezi Vratimovem a Paskovem. Vlak tehdy narazil do odstaveného malotraktoru.

Kriminalisté zjistili, že vše mají na svědomí dva zloději, kteří se podle vyšetřovatelů krátce před nehodou vloupali do garáže, z níž ukradli například alkohol, oplatky, kondomy či cukrovinky. S ukradenými věcmi pak místo chtěli opustit v malotraktoru, který stál nedaleko místa krádeže. Na stroji se pokusili přejet koleje, ale uvízli na nich.

Pokus vykolejit vlak policisté řešili i v roce 2004 na Bruntálsku. Pachatel tam do kolejiště nastražil 40kilogramový žulový kámen. Souprava po nárazu nevykolejila, škoda se pohybovala kolem 200.000 korun.

Podobný případ v březnu 2001 řešili policisté i nedaleko nádražní budovy železniční stanice Baška na Frýdecko-Místecku, kde vlak se 120 cestujícími narazil do nastraženého betonového kvádru vysokého 60 centimetrů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno