[quote]Po více než tříměsíční výluce se v pondělí rozjedou opět vlaky na trati z Lovosic na Litoměřicku do České Lípy. Náklady na rekonstrukci železničních mostů byly přes 332 milionů korun. Vlaky se vrátí také na opravené horní nádraží v Litoměřicích. Podrobnosti řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.[/quote]

Výluka na trati začala 1. srpna a termín ukončení byl 29. října. „Měli jsme problémy s dodávkou části technologie potřebné k rekonstrukci jednoho železničního mostu na trati,“ řekl k důvodům prodloužení výluky Illiaš. Po dobu výluky vozily cestující z Lovosic do České Lípy náhradní autobusy.

Na generální opravě byl technicky nejnáročnější její začátek, tedy snášení jednotlivých železničních mostů přes Labe u Žalhostic. „Některé mostní pilíře byly v horším stavu, než jsme očekávali. Zajímavé bylo i samotné osazování novými mostovkami, které byly na mostní pilíře osazovány za pomoci těžkých říčných lodí,“ popsal mluvčí.

Díky opravě budou moci vlaky jezdit na trati rychlostí 80 kilometrů v hodině, doposud to bylo 50 kilometrů v hodině.

Zastavovat budou znovu vlaky také na litoměřickém horním nádraží, kde vznikla bezbariérová nástupiště, nový železniční přechod a přístupové chodníky. Součástí rekonstrukce je obnova staničního zabezpečovacího zařízení.

„Do prací je zahrnuta oprava kolejišť, výhybek a návěstidel, nově také bude možné dostat se na nástupiště z ulic Nezvalova, Resslova a Nerudova,“ popsal mluvčí. Cena rekonstrukce železniční stanice je 117 miliónů korun bez DPH.

Nový přechod pro pěší budou moci cestující na nádraží využívat až po zprovoznění zabezpečovacího zařízení počátkem příštího roku. „Do té doby bude provoz na nádraží řízen stávajícím zabezpečovacím zařízením,“ podotkl Illiaš.

Na modernizaci zabezpečovacího zařízení se pracuje i v Lovosicích, termín dokončení je srpen 2016.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno