[quote]Řidiči v Uherském Hradišti a lidé mířící do tohoto města mohou pomocí nové aplikace zjistit aktuální počet volných míst na tamních velkokapacitních parkovištích. Informace jsou k dispozici na úvodní straně internetových stránek města www.mesto-uh.cz. Aplikace přímo navazuje na navigační značky informačního systému pro řidiče, který zavedla radnice ve městě vloni, sdělil mluvčí radnice Jan Pášma.[/quote]

Informační tabule při příjezdu do města obsahují názvy parkovišť, jejich směr a počty volných míst. „Aplikaci na webovém portále města mohou využít řidiči před jízdou, aby zjistili orientační údaje o tom, kde mají možnost nejvýhodnějšího dlouhodobého zaparkování. Údaje se obnovují v intervalu asi tří minut,“ uvedl místostarosta Zdeněk Procházka (KDU-ČSL). Město podle něj chce připravit i aplikaci pro mobilní telefony.

Tabule jsou umístěny na příjezdech ve směru od Starého Města na Moravním mostě, od Kunovic na třídě Maršála Malinovského a od Jarošova v Sokolovské ulici. „Řidiče informují o aktuální obsazenosti na záchytných parkovištích u vlakového nádraží, na parkovišti Na Stavidle a na náměstí Míru,“ uvedl Procházka. Ze všech velkokapacitních parkovišť je to několik minut pěšky do centra města.

V krajském Zlíně byly nedávno zavedeny elektronické informační tabule, které řidičům ukazují dojezdový čas do různých míst ve městě, případně i alternativní trasy, kterými se lze do cíle dostat rychleji. Umístěné jsou u hlavních silničních tahů, ve městě je jich osm, v kraji jsou novinkou.

Zdroj: ČTK