[quote]Ve Vrchlabí na Trutnovsku byl v pondělí vpodvečer slavnostně otevřen nový most přes Labe na příjezdové silnici k závodu automobilky Škoda Auto. Součástí mostu je i kruhová křižovatka, která je částečně nad hladinou řeky, řekl radní kraje pro investice Josef Dvořák (ČSSD). Stavba má výrazně zlepšit bezpečnost a plynulost dopravy na průtahu městem, po němž vede většina dopravy do závodu Škody Auto na výrobu převodovek.[/quote]

Náklady na stavbu nového mostu a úpravu okolních komunikací dosáhnou 91 milionů korun. Celá stavba bude hotová v příštím roce, její větší část včetně netradičního mostu s kruhovým objezdem začne řidičům sloužit od dnešní půlnoci. Stavbu z hlavní části financuje stát v rámci podpory rozvoje průmyslové zóny Škoda Vrchlabí.

Projekt rekonstrukcí silnic v průmyslové zóně Vrchlabí počítá do roku 2017 s celkovými investicemi za 448 milionů korun. Z nich 361 milionů tvoří státní dotace, Královéhradecký kraj přispívá 48 miliony korun a Liberecký kraj 39 miliony korun. Minulý týden silničáři dokončili opravu silnice ze Studence do Dolní Branné za 145 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno