[quote]Výběr mýtného na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí stoupl meziročně o 3,2 procenta na 44,79 milionu eur (1,2 miliardy korun), sdělil provozovatel elektronického mýtného systému společnost SkyToll, kterou ovládá český podnikatel Petr Syrovátko.[/quote]

Placení mýtného za přejezd po dálnicích, rychlostních silnicích a po vybraných úsecích silnic první třídy podléhají na Slovensku autobusy a nákladní auta s hmotností nad 3,5 tuny. Sazba mýtného závisí na druhu vozidla, jeho hmotnosti, počtu náprav a emisní třídě automobilu. SkyToll provozuje satelitní mýtný systém na Slovensku od roku 2010, loni výběr mýtného v zemi dosáhl svého maxima.

V prvním letošním čtvrtletí se na vybraném mýtném na Slovensku podílely poplatky za využití dálnic a rychlostních silnic dvěma třetinami, zbytek připadl na mýtné za přejezd po silnicích první třídy.

Osobní vozidla na Slovensku za přejezd po dálnicích a rychlostních silnicích mýtné neplatí. Musejí být ale vybaveny dálniční známkou, které letos Slovensko začalo nabízet pouze v elektronické podobě.

SkyToll dříve projevil zájem o provoz mýtného systému v Česku, kde desetiletý kontrakt se společností Kapsch vyprší na konci letošního roku. Výběr mýtného v ČR v prvním čtvrtletí stoupl meziročně o 1,18 procenta na téměř 2,37 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno