[quote]Výluka na trati mezi Brnem a Nesovicemi skončí kvůli opožděné montáži technologie na přejezdech až 11. prosince, nikoliv 30. listopadu, jak Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) původně avizovala. Do doby ukončení výluky budou cestující nadále jezdit autobusy, od 1. prosince však bude platit upravený výlukový jízdní řád, sdělil mluvčí správy Marek Illiaš.[/quote]

„Montáž se opozdí kvůli nedostatku materiálu pro technologii,“ vysvětlil Illiaš. Stejný problém letos potkal i trať mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm. Od úterý proto budou místo spěšných vlaků jezdit autobusy z Brna do Bučovic, místo osobních vlaků pojedou mezi Brnem a Slavkovem.

Mezi Brnem a Nesovicemi se pracuje současně na třech stavbách. V pondělí skončí oprava úseku Blažovice – Nesovice, do 11. prosince se však budou ještě aktivovat přejezdová zabezpečovací zařízení, vlaky přes ně proto pojedou krokem. „Předpokládá se, že kvůli tomu naberou zpoždění jednu minutu,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Dále se opravují úseky Šlapanice – Blažovice a v Brně mezi Černovicemi a Slatinou a pracovat se tam bude až do 11. prosince. „V celém úseku je během stavby jednokolejný provoz, takže kapacita tratě stačí jen pro rychlíky z Brna do Olomouce a do Ostravy, pro něž platí také výlukový jízdní řád,“ uvedla Pistoriusová.

V opravovaných úsecích pracovali stavbaři na obou kolejích, po ukončení prací se zvýší rychlost z 80 na 100 kilometrů za hodinu. „Jízdní doba se však v jízdním řádu pro příští rok nezkracuje. Zvýšení rychlosti může mít spíše efekt na vyšší stabilitu a přesnosti jízdního řádu,“ sdělila Pistoriusová.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno