[quote]Dopravu na frekventované čtyřproudé silnici 35 z Liberce na Turnov a dál na Prahu komplikuje výměna svodidel. Doprava je tam většinou svedena do jednoho pruhu, na silnici se hlavně ve špičkách tvoří dlouhé kolony.[/quote]

Situace je o to horší, že kvůli rekonstrukci silnice z Liberce na Jablonec, je na pětatřicítku svedena kamionová doprava mezi oběma městy. Dopravní omezení potrvá do konce listopadu, příští rok budou práce pokračovat, uvedl včera vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp.

Modernizace bezpečnostních systémů na silnici přijde na 132 milionů korun. Podle Čápa byla ale nutná kvůli zajištění vyšší bezpečnosti provozu a zmírnění následků případných dopravních nehod.

Současné zádržné systémy už podle vedoucího dopravy nevyhovují kategorii silnice pro motorová vozidla, která je zařazena do doplňkové transevropské silniční sítě. Stavbaři tam podle Čápa pracují i o sobotách, aby dobu uzavírky co nejvíce zkrátili.

„Krajský úřad povolil na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR částečnou uzavírku silnice od Liberce – Doubí do Hodkovic nad Mohelkou. V místě se rekonstruují zádržné systémy, pracuje se na instalaci svodidel ve středním dělícím pásu a svodidel na obou krajnicích daného úseku. Provoz je omezen na poměrně dlouhém úseku, pokud by ale nebyl, uzavírka by trvala delší dobu,“ vysvětlil důvody rozsáhlých omezení Čáp.

Letos je uzavírka rozdělena do dvou etap. Do 9. října se vyměňují svodidla ve středním dělícím pásu, od 10. října do 27. listopadu se budou vyměňovat svodidla po obou krajích. Tam, kde to šíře silnice dovoluje, je doprava vedena ve dvou zúžených jízdních pruzích tak, aby bylo možné předjet pomalu jedoucí auta.

V příštím roce budou podle Čápa práce pokračovat na navazujícím úseku silnice 35 z Hodkovic do Turnova.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno