[quote]Pirátství ve světě globalizace a rostoucího on-line obchodu je realitou. Zejména kopírování léků je lukrativní pro podvodníky, pro spotřebitele to může být ale život ohrožující skutečnost. Proto německé celní orgány zpřísnily vyhledávání a zajistily 3,9 milionů tablet. To je téměř čtyřikrát více než v předchozím roce. Falešné léky pocházejí především z Číny, Indie a Thajska. Celková hodnota padělaných výrobků a značek jen v roce 2015 dosáhla hodnoty 132 mil. €.[/quote]

Produktoví piráti se tak obohacují na úkor značek a ohrožují pracovní místa. Ale jak se mohou majitelé značky a spotřebitelé nejlépe chránit před falešnými výrobky? Padělky jsou často sotva viditelně rozeznatelné pouhým okem od originálního výrobku. Účinná je jen konsekventní ochrana výrobku. Výrobci značek mohou používat celou řadu bezpečnostních prvků na obaly a výrobky, aby ochránili léky, kabelky, hodinky a likéry individuálními a bezpečnými prvky pro jejich označení. Dávají tak svým výrobkům nezaměnitelné osvědčení na jejich cestu do mezinárodního dodavatelského řetězce.

Dodavatelem bezpečnostních etiket je například firma Tesa Scribos z Heidelbergu. Firma kombinuje vlastní bezpečnostní technologii s technologií NFC (Near Field Communication), RFID (Radio-Frequency Identification) a s QR kódy. Tak mohou spotřebitelé, celníci a vyšetřovatelé použít bezkontaktní komunikaci se smartphony, čtečkami RFID a během několika sekund rozlišit originál od padělků. Předpokladem k tomu je, že je doplněna standardní technologie. Doposud je přenos výrobkových identifikačních čísel nejistý, protože nosná media (čipy a tagy) jsou celosvětově dostupná. Technologie elektronické identifikace je účinná teprve tehdy, když je kombinována s vizuálně ověřitelnými důkazy, jaké vyrábí Tesa Scribos.

Každým rokem zveřejňují německé celní orgány, evropská komise nebo VDMA zprávu o aktuálních číslech. Ze zpráv plyne, že 71 % firem se týká výrobkové nebo značkové pirátství. Odhadované škody dosahují ročně 7,9 mld. €.

Tesa Scribos GmbH je 100% dcerou společností Tesa SE ve skupině Beiersdorf. Společnost se zabývá od svého vzniku v roce 2001 bezpečností a identifikací se zaměřením na ochranu proti padělávání výrobků, sledováním výrobků, jakož i manipulací a ochranou dokumentů.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno