[quote]Ohlédnutí za sedmiletým programovým obdobím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) čeká účastníky prosincové výroční konference. Ta se konala každoročně ke konci roku a letos naposledy zhodnotí stav čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím ROP Jihozápad. Konference je připravena na 1. 12. v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích.[/quote]

„Výroční konference se tentokrát věnuje tématu Ohlédnutí se za evropskými regionálními dotacemi, které jsou ještě v těchto měsících dočerpávány. Od letošního roku byl spuštěn ale už i nový režim čerpání dotací, a to prostřednictvím jednotného regionálního operačního programu s názvem IROP. Konference má upozornit na to, že právě regionální operační programy byly nejúspěšnějšími programy podpory v našem státě,“ uvedl Karel Hron, pověřený vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Konference je určena odborné i širší veřejnosti. Zúčastnit se mohou žadatelé nebo příjemci dotací poté, co se k účasti zaregistrují nejpozději do 27. listopadu prostřednictvím webových stránek: www.rr-jihozapad.cz. Konference bude mít tři části. V úvodu se členové Výboru Regionální rady Jihozápad Ivo Grüner a Jaromír Slíva společně se zástupci Úřadu Regionální rady Jihozápad Michaelou Šímovou a Karlem Hronem zaměří na zhodnocení dosavadního průběhu ROP Jihozápad. V následující části vystoupí Jiří Fišer, starosta města Tábor, a Rudolf Salvetr, starosta města Klatovy, kteří se podělí o své zkušenosti s čerpáním finančních prostředků z ROP Jihozápad. Další host, Jitka Procházková, popíše audit projektů z pohledu Ministerstva financí České republiky. Druhou část zakončí svou přednáškou Jan Brodec, který přinese informace z právní praxe. Účastníci konference v závěrečné fázi získají také informace z aktuálního programového období 2014–2020, a to z úst Davida Koppitze, ředitele Odboru regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj ČR, a dále od zástupců Centra pro regionální rozvoj ČR Naděždy Burešové a Zdeňka Vašáka. Na závěr Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů, poskytne informace o Integrované teritoriální investici města Plzně.

Konference se koná 1. 12. od 10.00 v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. 

Po jejím skončení v 15.30 bude v salonku Hejtman následovat tisková konference, na které budou prezentovány závěry akce, zejména informace o dosavadním čerpání financí z Evropské unie prostřednictvím ROP Jihozápad.

Zdroj: ROP Jihozápad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno