[quote]Vysoké Mýto chystá přestavbu dalších křižovatek na průtahu městem, které by měly přispět k plynulejší dopravě a zvýšit bezpečnost řidičů i chodců. Definitivní ulehčení přinese městu až obchvat, s jehož vybudováním se počítá až za několik let spolu s rychlostní silnicí R35.[/quote]

Koncem listopadu Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo okružní křižovatku na výjezdu na Litomyšl. Podle již hotové studie by měly být podobně upraveny i jiné, případně by na všech provoz řídily semafory, což by bylo levnější, řekl starosta František Jiraský (Nestraníci).

„Kruhové objezdy a spirálové křižovatky platí stát, světelné značení platí město. Máme předjednané se Státním fondem dopravní infrastruktury, že by na světelné dopravní značení městu přispěl,“ uvedl Jiraský.

Podle studie je nutné upravit křížení Husovy ulice s ulicí generála Svatoně a ulicí Prokopa Velikého a křížení Hradecké ulice s Pražskou a Riegrovou a také s ulicí Vraclavskou. Podle Jiraského by se nyní měly zpracovat projektové dokumentace na úpravu křižovatek. Jako první by měla být přestavěna ta u nákupního centra Lidl. Z vedlejší silnice je často velmi obtížné odbočit na hlavní nebo ji přejet.

Podle studie by levnější řešení dopravy přinesly semafory, jejich zavedení by stálo asi šest milionů korun bez DPH. Při výstavbě okružních křižovatek by náklady dosáhly téměř 36 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno