Zdroj: Syba.cz

[quote]Německý výrobce papírů Feldmuehle Uetersen již v březnu na Birmingham Packaging Innovations 2017 představil řadu řešení z prémiové lepenky VivaCard. Excelentní vzhled lepenky zde vzbudil zasloužený ohlas. Nyní řadu těchto papírů pro své klienty rozšiřuje výrobce i o vyšší plošné hmotnosti materiálu, což jistě uvítají nejenom výrobci skládatelných obalů. [/quote]

Hamburský producent Feldmuehle Uetersen patří k největším výrobcům papíru v regionu (Schleswig Holstein) a zároveň jeho produkce je klienty ceněna i díky vysoké kvalitě substrátů.

Široká řada grafických aplikací si žádá různé plošné hmotnosti

Lepenky VivaCard, které patří k matným SBS lepenkám s natíraným excelentně bílým povrchem, v řadě C1S byly dosud dostupné v plošné hmotnosti 220 – 330 g/m2. Řada těchto materiálů je nyní rozšířena o plošné hmotnosti v rozmezí 350 and 380 g/m2. Vyšší plošné hmotnosti nabízí nově i lepenky VivaCard C2S (původně 200 – 330 g/m2) – 360, 380 a 410 g/m2.

Top optické i mechanické vlastnosti

Vedle jedinečného vzhledu, který lepence dodávají výborné optické vlastnosti, se lepenky vyznačují i výbornou zpracovatelností z hlediska výseku. Lepenky jsou i dobře ohybatelné bez výrazných deformací. Díky vysoce kvalitní potiskovatelnosti jsou zvláště vhodnými pro oblast spotřebitelských obalů.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz