[quote]Přestavba hlavního vlakového nádraží v Třinci na Frýdecko-Místecku potrvá o tři měsíce déle, než byl původní plán. Moderní přestupní terminál by měl být hotov příští rok v březnu, řekla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Podle společnosti Zlínstav, jež je zhotovitelem, je důvodem zdržení nutnost důkladného statického zajištění stavby.[/quote]

Ředitel realizačního závodu Zlínstavu Stanislav Morávek řekl, že po odkrytí konstrukce bylo nutné zesílit její zajištění. Firma nyní provádí montáž skleněné fasády, stropních konstrukcí a příček. Pokračuje také demontáž rozvodů a přípravné práce pro opěrné stěny na severozápadní straně budovy, uvedla Šubová.

Stavba terminálu má stát 60 milionů korun. Podílejí se na ní České dráhy společně s městem, oběma přispějí dotace. Šubová uvedla, že dráhy nyní jednají s Úřadem Regionální rady Moravskoslezsko, aby případné krácení evropských dotací bylo co nejmenší.

Kromě přestavby budovy vlakového nádraží zahrnuje projekt také výstavbu točny pro autobusy, zastávek hromadné dopravy a parkoviště. V budově terminálu, který se má stát novou vstupní bránou do města, bude nová restaurace, obchodní prostory i nové odbavení pro cestující a čekárna. Původní výpravní budova pochází z 50. let minulého století a byla už značně sešlá.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno