[quote]Žijeme ve světě, kde téměř vše můžeme ovládat prostřednictvím chytrých technologií. Kalifornský vývojář Jason Goecke našel způsob, jak ovládat své auto Tesla Model S pomocí Amazon Echo.[/quote]

Stačí jen Amazon Echo zadat pokyn „vyjeď z garáže“. Alexa potvrdí přijetí požadavku, Model S se nastartuje, dveře garáže se otevřou a Tesla sama od sebe vyjede z garáže na příjezdovou cestu. Jednotlivými aktéry jsou Tesla Model S, Amazon Echo se zakomponovanou umělou inteligencí nazvanou Alexa, dron, který celý pokus natáčí zvenku a kamera, která snímá z garáže, a bezdrátově ovládaná vrata se systémem HomeLink.

tesla-echo-2

Goecke napřed vytvořil kód, protože klasickou a oficiální cestou nelze jednotlivé systémy propojit. Nakonec se mu podařilo propojit veškeré senzory s ostatními systémy. Goecke měl k dispozici Alex Skill Kit a Smart Home Skill API. Alex zachytí příkaz, odešle ho do cloudu (Amazon Lambda), tam vykoná příslušnou nakódovanou operaci a poté odešle do neoficiálního API Tesla.

Tesla není vývojářům tolik nakloněná a otevřená jako Amazon, ale má to své důvody. Stále zvažuje možná bezpečnostní rizika. V případě tohoto projektu je společnost velice obezřetná, což je více než pochopitelné. Systém je napřed potřeba zabezpečit před možnými útoky hackerů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno