[quote]Na české železnici stoupá počet vlaků, které projedou návěstidlo zakazující jim další jízdu. V současné době jde již o 86 případů, zatímco za celý loňský rok návěstidlo „Stůj“ projely vlaky v 92 případech. V tiskové zprávě o tom informoval Drážní úřad.[/quote]

Posledním případem byl čtvrteční incident, kdy proti sobě na stejnou trať u pražského Vyšehradu vyjel osobní vlak s pasažéry a posunovaná souprava. Přestože se vlaky nesrazily a nikdo nebyl zraněn, událost zastavila na tři hodiny dopravu mezi hlavním a smíchovským nádražím.

Úřad vyzval všechny dopravce na železnici k přijetí systémových opatření, která pomohou bezpečnost provozu udržet na vysoké úrovni.

„Zprávy, ve kterých nás budou dopravci informovat o přijatých opatřeních, čekáme do konce letošního roku,“ uvedl ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář.

V současné době mají dopravci možnost strojvedoucí znovu proškolit například z dopravních předpisů. To se ale podle Drážního úřadu ukazuje jako neúčinné. Důvodem těchto prohřešků může být podle úřadu únava. Chce proto efektivněji kontrolovat, zdali strojvedoucí dodržují řádně přestávky a nepracují místo odpočinku pro jiné železniční společnosti.

Počet projetí návěstidel na červenou v posledních letech:

2013 – 83
2014 – 91
2015 – 92
2016 – 76 (za první tři kvartály)

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno