[quote]Společnost KHS, GmbH, výrobce plnicích a balicích systémů, obdržela World Beverage Innovation Award britského vydavatelství FoodBev Media za jejich lehké jednolitrové PET láhve na mléko. Cena byla udělena na veletrhu BrauBeviale v Norimberku.[/quote]

Lehká jednolitrová láhev na mléko a mléčné výrobky byla oceněna v kategorii „Best Environmental Sustainability“. Bodovala především svou nízkou hmotností a tím spojenou úsporou materiálu. Láhev byla navržena a odzkoušena v Bottles & Shapes Center KHS v Hamburku. Podle KHS je alternativou k nápojovým kartonům. Láhev s průměrem závitu 32 mm váží pouhých 20 gramů. Podobné láhve stejné velikosti nacházející se na trhu váží v průměru zpravidla 22 g. Při úspoře 2 g a produkci 50 mil. lahví se ušetří ročně až 140 000 €. Mléko a mléčné výrobky se mohou do těchto lahví plnit asepticky. Láhev má bariéru vůči UV paprskům ve dvou variantách. Transparentní varianta se po naplnění potáhne ochranným sleevem, u bílé varianty ochranu před světlem zajišťuje kysličník titaničitý. Žebrová struktura zajišťuje dobré uchopení při manipulaci.

World Beverage Innovation Awards se udělují britským vydavatelstvím FoodBev Media od roku 2003 každoročně. V 26 různých kategoriích se vyznamenávají především inovativní a vysoce kvalitní produkty a koncepty v mezinárodním nápojovém průmyslu. Patří mezi ně například, design, balení, udržitelnost, přísady nebo výrobní procesy.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno