[quote]Budapest, maďarská metropole na Dunaji, je místem jarního zasedání World Packaging Organisation (WPO), globální profesní obalové organizace, ve které zájmy českého a slovenského obalového průmyslu zastupuje Syba. Syba je plnoprávným členem WPO od roku 1992.  V neděli 21.května se sešel výkonný výbor WPO, pondělí 22.května 2016 bylo věnováno jednání WPO Strategy Meeting.[/quote]

Strategy Meeting

Úvod byl vyhrazen Thomasi Schneiderovi, prezidentu WPO. Revidovaný plán strategie na základě zpětné vazby od členů po jednání v Bombeji přednesl Pierre Pienar, Australian  Institute of Packaging. Po bouřlivé diskuzi bylo rozhodnuto o změně fungování pracovních skupin:
  • Marketing (Luciana Pellegrino, Brazílie)
  • Education (Pierre Pienaar, Austrálie)
  • Sustainability & Food Safety (Johannes Bergmair, Rakousko)
  • Awards (Kishan Singh, Jižní Afrika)

Recycle packaging labelling initiative

Vlado Volek informoval o novém povinném francouzském recyklačním značení a dal podnět k rozběhnutí iniciativy s cílem shromáždit informace o používaných recyklačních značkách v regionech členů WPO.

WPO: ne Obalko

WPO si zakládá na vysoké profesionalitě, opírá se o aktivní práci svých členů i nezávislých obalových expertů. Podporuje významné akce na národní či regionální úrovni a tak sdílí s profesní obalovou komunitou nejnovější obalové trendy, inovace v duchu hesla: Better quality of life through better packaging  for more people. Obalový institut Syba využívá experty členů WPO (Johannes Bergmair, Michael Nieuwesteeg) pro zajištění vysoké profesionality vzdělávacích akcí v rámci projektu Obalová akademie v duhu hesla: Kvalita ne kvantita.

Thomas Schneider, prezident WPO, se jednoznačně vyjádřil, že WPO nepodporuje Obalko a nikoho na akci nevyšle, ačkoli jej organizátor to žádal.

Zdroj: Syba – Vlado Volek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno