[quote]Yusen Logistics zahájila v německém Duisburgu provoz nového terminálu se zaměřením na skladování nebezpečného zboží.[/quote]

Objekt je vybaven tak, aby zajistil skladování, překládku a manipulaci s nebezpečným zbožím. S investicí ve výši téměř dvou milionů Eur je tento krok součástí rozsáhlé expanze společnosti Yusen, která tak portfolio svých služeb v této oblasti významně rozšiřuje.

Mario-Cavallucci-5

Mario Cavallucci, Generální ředitel Yusen Logistics Germany, doplňuje: “Zahájení provozu tohoto střediska je pro Yusen Logistics zásadním krokem. Je odpovědí na stále zvyšující se poptávku po logistických službách zaměřených na manipulaci s nebezpečným zbožím a také nedílnou součástí naší budoucí strategie. Cílem je poskytovat našim zákazníkům ze sektoru nebezpečného zboží služby té nejvyšší kvality.“

Yusen Logistics je v Duisburgu jedním z předních poskytovatelů logistických služeb. Strategické umístění evropského distribučního centra v zóně Logport umožňuje napojení na mezinárodní dálniční síť a současně na jeden z největších vnitrozemských přístavů. Distribuční centrum nabízí skladové služby na ploše téměř 60,000 m².

Nový sklad pro nebezpečné zboží má celkovou plochu 10,000 m². Umožňuje skladování na europaletách, překládky a manipulaci s nebezpečným zbožím a zónu pro likvidaci nebezpečného odpadu.

Pobočka je vybavena varovným systémem pro únik plynů a je rozdělena na tři protipožární zóny. Každá z nich je vybavena nejmodernějším hasicím zařízením a protipožárním poplašným systémem. Největší z požárních zón je chráněna systémem rozprašovačů s pěnovou náplní. Zbývající zóny jsou vybaveny protipožárním pěnovým systémem nastaveným na ochranu konkrétních oblastí v rámci zóny.

Prostor je plně havarijně zajištěn proti úniku nebezpečných látek a vybaven retenční a požární nádrží. Je schválen pro zachycení znečištěných vod stupně 1 až 3.

Sklad má povolení skladovat nebezpečné zboží kategorie 2B, 3, 4.1B, 5.1B, 6.1C, 6.1D, 8A, 8B, 10, 11, 12 a 13. Skladované zboží zahrnuje např. dispergátory, pryskyřici, inkousty, lahve na stlačený plyn, motorové oleje atp.

Yusen Logistics z dlouhodobého hlediska klade velký důraz na společenskou a ekologickou zodpovědnost. Společnost garantuje, že veškerý její personál je k činnosti plně kvalifikován a při své práci využívá moderní technologie napříč celým procesem.

Zdroj: Yusen Logistics

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno