[quote]Yusen Logistics (Benelux) B.V. a Konica Minolta Medical and Graphic Imaging Europe B.V. (dále jen KM Healthcare) podepsali smlouvy o poskytování řady logistických služeb. V regionu Evropy tím Yusen Logistics převzal roli distributora výrobků KM Healthcare.[/quote]

KM Healthcare vyvíjí, vyrábí a obchoduje s vysoce kvalitními zobrazovacími systémy na bázi RTG, ale i dalším diagnostickým vybavením se zaměřením mimo jiné na nemocnice a polikliniky.

Yusen Logistics bude zajištovat skladování a mezinárodní distribuci kompletních systémů, náhradních dílů a spotřebních materiálů jako jsou například filmy pro zobrazovací techniku. Zboží bude uskladněno v celních i necelních skladech. Skladování a logistické služby pro KM Healthcare budou probíhat v distribučním centru Yusenu u Antverp, v městě Melsele, přičemž výrobky citlivé na teplotu budou skladovány ve speciálně přizpůsobených prostorech s kontrolovanou teplotou.

Kromě úschovy a skladování se Yusen Logistics však stará též o příchozí a odchozí zboží KM Healthcare. Co se týče toku zboží do skladu, jedná se především o letecký a námořní import z Japonska, ale také zaskladňování od lokálních dodavatelů. Odchozí zboží putuje leteckou a námořní dopravou do destinací v Evropě, Blízkém východu a Africe, pro Evropu taktéž ve formě konsolidovaných a skupinových dodávek. Yusen Logistics bude navíc KM Healthcare poskytovat také služby přidané hodnoty včetně etiketování a finální montáže (nebo sestavení výrobku).

“Pro společnost Konica Minolta je důležité mít logistického partnera, který umí nabídnout širokou škálu služeb. Konkrétně pro export je zásadní, aby byly všechny tři hlavní činnosti – plánování, dokumentace a samotná práce se zbožím perfektně zvládnuty. Yusen Logistics veškeré tyto schopnosti má a my se proto těšíme na dobrou spolupráci,” řekla Mrs. Judith Schut, manažerka dodavatelských řetězců KM Healthcare pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Piet Boogaard, Managing Director v Yusen Logistics Benelux, dodal:

“Yusen Logistics je nadšen z dalšího rozšíření služeb poskytovaných společnosti Konica Minolta. Naše nová smlouva je skvělým příkladem rozsahu logistických aktivit, zahrnujících též služby přidané hodnoty, které můžeme nabídnout klíčovým zákazníkům ze zdravotnického sektoru.”

Spolupráce s Yusen Logistics je v souladu s globální strategií společnosti Konica Minolta “One Konica Minolta”. Cílem této strategie je vytvoření optimální synergie mezi třemi divizemi společnosti “Podnikání”, “Snímání” a “Zdravotnictví”.

Zdroj: Yusen Logistics

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno