[quote]Yusen Logistics, přední poskytovatel logistických služeb, oznámil zahájení výstavby nového logistického centra v blízkosti města Celaya v Mexiku. Jde o reakci na stále narůstající požadavky od domácích a mezinárodních klientů z automobilového průmyslu.[/quote]

Slavnostní položení základního kamene vedl Kunihiko Miyoshi, ředitel Yusen Logistics (Americas) – regionu Severní a Jižní Ameriky. Ceremonie proběhla 11. března 2016 v Apaseo el Grande ve státě Guanjuato a zúčastnili se jí také zástupci guvernéra Guanajuato a starosty města Celaya.

“Automobilový průmysl roste v Mexiku obrovským tempem. Mnoho předních výrobců v posledních letech investovalo do rozsáhlých montážních továren, které jsou umístěny v oblasti Bajio. To současně přivádí do regionu mnoho dodavatelů autodílů,“ řekl Miyoshi. „. Naše logistické centrum v Bajio jsme umístili tak, aby mohlo obsluhovat tyto společnosti s maximální efektivitou, což nás posouvá na klíčového poskytovatele logistických služeb. Současně stavíme na našich zkušenostech v tomto průmyslovém sektoru. Velice se těšíme nejen na spolupráci s našimi klienty, ale též na podporu místní komunity, kterou máme v plánu.“

Nový sklad o velikosti 5000m2 je strategicky umístěn na 6 hektarovém pozemku v průmyslové zóně Amistad. Amistad se kvalitou řadí ke světové špičce a je to jeden z největších uzlů automobilové výroby v latinské Americe. Tato zóna nabízí přístup k vysoce rozvinuté silniční a železniční síti a posiluje Yusen Logistics kapacitu v poskytování komplexních služeb pro automobilové výrobní řetězce, zejména subdodavatele dílů (především OEM, Tier1 a Tier2), kteří podnikají v Mexiku.

“Výstavba tohoto logistického centra je pro naši společnost důležitým milníkem,“ řekl Jordan Dewart, nově zvolený prezident Yusen Logistics (Mexico). „Tato investice prokazuje, s jakou zodpovědností přistupujeme k rostoucím logistickým potřebám našich zákazníků. Mezinárodní přesah společnosti Yusen Logistics nám poskytuje na mexickém automobilovém trhu jasnou výhodu.“

Nabízené služby zahrnují just-in-time dodávky, vnitrostátní kamionovou, železniční a kombinovanou dopravu, mezinárodní dopravu, přepravu nadrozměrných investičních technologických celků, poskytování importních a exportních celních služeb, skladování včetně služeb přidané hodnoty a zajišťování shody s pravidly mezinárodního obchodu.

Slavnostní ceremonie pokládání základního kamene budoucího skladu pro klienty z automobilového průmyslu v Guanajuato, Mexiku. Zleva: Kunihiko Miyoshi, ředitel Yusen Logistics (Americas); Gonzalo Gonzalez Centeno, starosta Apaseo el Grande; a Jordan Dewart, prezident Yusen Logistics (Mexico).
Slavnostní ceremonie pokládání základního kamene budoucího skladu pro klienty z automobilového průmyslu v Guanajuato, Mexiku. Zleva: Kunihiko Miyoshi, ředitel Yusen Logistics (Americas); Gonzalo Gonzalez Centeno, starosta Apaseo el Grande; a Jordan Dewart, prezident Yusen Logistics (Mexico).

Sklad by měl být uveden do provozu ke konci roku 2016. Bude obsahovat 1000m2 administrativních prostor, 10 překládacích doků, rozsáhlé parkoviště pro návěsy a depo pro námořní kontejnery. Součástí projektu je také prostor pro expanzi, především pro zdvojnásobení skladovacích a kancelářských prostor a zřízení cross-docku s 30 doky.

Za minulý rok Yusen Logistics (Mexico) otevřel divizi pro automobilovou logistiku ve městě Celaya, a na letišti v Mexiko City zřídil celní oddělení a cross-dock kancelář pro letecký export. Společnost pro své klienty také zajišťuje důležitou kamionovou a železniční přeshraniční dopravu mezi USA a Mexikem, při čemž úzce spolupracuje s Yusen Logistics (Americas), který v Laredo v Texasu provozuje sklad o rozloze 9200m2.

Zdroj: Yusen Logistics