Zdroj: pixabay.com

[quote]Letiště v pražské Ruzyni bude mít od konce října spojení se všemi šesti mezinárodními letišti v Londýně. Lety mezi Prahou a letištěm London City zahájí aerolinky BA CityFlyer, které jsou dceřinou firmou British Airways. Dosud spoje z české metropole létaly na londýnská letiště Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton a Southend. ČTK to dnes sdělila mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.[/quote]

BA CityFlyer bude odlétat ve všedních dnech kolem poledne ve směru do Prahy, odpoledne zpět. V neděli bude let z London City startovat v 15:15, z Prahy se letadlo bude vracet večer.

„Let na letiště London City, které je s centrem Londýna spojené veřejnou hromadnou dopravou, potrvá přibližně dvě hodiny,“ uvedla Janoušková.

Provoz spojů začne 29. října se zimním letovým řádem pražského letiště. Předprodej letenek začíná dnes, podle dopravce budou ceny za jednosměrnou letenku začínat od 49 liber (zhruba 1400 Kč).

Z londýnských mezinárodních letišť na Heathrow létají z Prahy třeba aerolinky British Airways, na Gatwick pak České aerolinie nebo easyJet. Spoje mezi Prahou a Lutonem provozuje Wizz Air, Stansted je cílem linek Ryanairu a easyJetu. Na letiště Southend létá z české metropole společnost Flybe.

Zdroj: ČTK