[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) vyšle ve čtvrtek na trasu z pražského letiště v Ruzyni na Veleslavín nový velkokapacitní autobus Mercedes Benz. Důvodem je vysoký počet cestujících. ČTK to dnes sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Nový autobus pojme necelé dvě stovky lidí, což je o několik desítek více než běžný autobus.[/quote]

„Dnes proběhne poslední plánované školení řidičů a od čtvrtka 31. srpna bude vůz vypraven na linku číslo 119,“ uvedla Řehková.

Poprvé vůz vyjede od Terminálu 1 směrem na Veleslavín v 06:26 ráno.

Téměř 21 metrů dlouhý autobus má podnik zapůjčený na čtyři měsíce. Na čtyřměsíčním pronájmu vozu se DPP dohodl s obchodním zastoupením Mercedes-Benz v Česku. Autobus je nízkopodlažní a klimatizovaný. Podnik během zápůjčky vůz otestuje a posléze vyhodnotí, jak tento typ autobusu vyhovuje jeho požadavkům.

DPP od konce loňského do začátku letošního roku na stejné lince testoval velkokapacitní autobus belgického výrobce Van Hool, který svou délkou téměř 25 metrů překonával nyní testovaný autobus. V obou případech si dopravní podnik musel vyjednat výjimku, protože české předpisy dovolují maximální délku 18,75 metru.

DPP provozuje více než 1100 autobusů s průměrným stářím devět let. Náklady podniku na provoz autobusů v rámci pražské integrované dopravy činí ročně zhruba čtyři miliardy korun.

Zdroj: ČTK