[quote]Ústecká radnice nekoupí za 160 až 200 milionů korun areál někdejšího autobusového nádraží v centru města. O ceně ale bude s vlastníkem ještě jednat, uvedl náměstek primátorky Pavel Dufek. Krajské město autobusový terminál nemá.[/quote]

Plochu, která dnes slouží jako velké parkoviště, nabídnul městu vlastník, společnost BusCom. Cena se ale zastupitelům zdála příliš vysoká. Jednání však budou pokračovat.

„Deklarovali, že cena na vyjednávání je 160 až 200 milionů. Budu s nimi jednat, zda jsou ochotni jít pod 160 milionů,“ uvedl Dufek.

Kolik by město bylo případně ochotno za areál zaplatit, ale radnice nemá stanoveno. Zatím nemá na cenu areálu ani znalecký posudek. Podle Dufka by přišel na řadu až po jednáních s majitelem.

„Nebude to znalecký posudek v řádech desetitisíců korun, ale bude to znalecký posudek v řádech statisíců korun, možná i víc,“ doplnil náměstek.

Krajské město nemá standardní autobusové nádraží od konce roku 2011. Místní a krajské spoje jezdí z několika míst v centru. Dálkové autobusy městem jen projíždějí a zastavují na třech místech, poblíž bývalého nádraží, u OC Forum a u hlavního vlakového nádraží. Na to, jestli autobusové nádraží potřebuje, nemá vedení města podle Dufka jednotný názor.

„Tento pozemek je v centru města, mohl by být do budoucna rozvojový. Nejen na autobusové nádraží. Může tam vyrůst cokoliv, třeba bytové doby, může tam být potřeba v souvislosti s vysokorychlostní tratí, mohou se tam rozšířit obchodní centra, muzeum, divadla, cokoli nás napadne,“ uvedl Dufek.

Areál fungoval jako autobusové nádraží od 80. let. Původním účelům přestal sloužit na konci roku 2011. Majitel nechal tehdy kvůli havarijnímu stavu odstranit nadchody a nástupní místa. V současné době tam provozuje jedno z největších parkovišť ve městě.

Zdroj: ČTK