[quote]Moravskoslezští silničáři opravují silnici II/370 mezi Rýmařovem a Velkou Štáhlí na Bruntálsku. Rekonstrukce bude stát více než 30 milionů korun, zahrnuje výměnu vozovky i stavbu nového mostu. Hotova má být do konce roku. Jde o největší investiční akci v letošním roce, uvedla Správa silnic Moravskoslezského kraje na svých internetových stránkách. Silnice je uzavřena a řidiči musí jezdit objížďkou.[/quote]

Silničáři nyní odstraňují podkladové vrstvy vozovky. Už zbourali propustek přes potok Lučina a pokládají základy a nosnou betonovou konstrukci nového mostu včetně betonového základu opěrné zdi. Most bude mít čtyřmetrové přemostění.

Vedoucí střediska Bruntál Jaroslav Kala uvedl, že část silničního příkopu bude na několika místech vydlážděna betonovými prefabrikáty a v některých úsecích bude silnice rozšířena.

„Za mostem přes potok Lučina bude postavena opěrná zeď délky 25 metrů, kde bude provedeno zpevnění svahu a vydláždění koryta potoka. Na sloupech elektrického vedení se vymění svítidla veřejného osvětlení za sodíkové výbojky. Součástí stavby je provedení přeložek vedení ČEZ a O2 a propustků,“ uvedl Kala.

Objízdná trasa mezi obcí Jamartice a křížením potoka Lučina se silnicí II/370 vede po silnici I/11 a místní komunikaci. Ve druhé části stavebních prací bude mezi Rýmařovem a křížením II/370 s potokem Lučina zachován omezený provoz pro veřejnou autobusovou dopravu a místní obsluhu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno