[quote]Nová auta v Česku jdou na odbyt. V prvním pololetí vzrostl počet registrací o 17,2 procenta na rekordních 132 778 automobilů. Skoro tři čtvrtiny všech nových vozů jsou ve vlastnictví firem. Tabulky vede mladoboleslavská Škoda Auto.[/quote]

Škodovek lidé a firmy za první pololetí letošního roku zaregistrovali přesně 43 658. Velký zájem mají Češi dále o vozy Volkswagen (téměř 13 tisíc aut), třetí příčku obsadila značka Hyundai (10,5 tisíce vozů).

Podle tajemníka Svazu dovozců automobilů Josefa Pokorného je stejně jako v minulém pololetí větší zájem o vozy s benzínovými motory. „Máme stále zhruba 54 procent benzín, diesel 43,2 procenta. Zbytek jsou alternativní paliva,“ říká.

Z hlediska segmentů vede nižší střední třída s 20,6 procenta, na druhém místě jsou malá vozidla s téměř dvacetiprocentním podílem, v těsném závěsu následují SUV a terénní auta. Nejoblíbenější barvou je nadále bílá, následuje šedá a modrá.

Počet registrací rostl i v případě lehkých užitkových automobilů (9356 kusů), nákladních vozidel (5798) a motocyklů (10 149). V případě autobusů meziročně mírně klesl na celkových 462 kusů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno