[quote]Začátek školního roku v Jablonci nad Nisou komplikují uzavírky. Dopravu ve městě ztěžuje výstavba obchodního domu Central, druhá etapa revitalizace teplárenské sítě a také výstavba kanalizací a vodovodů.[/quote]

Správci elektrosítí navíc pokládají nové kabely a do země se ukládají i optické kabely pro přenos dat. Snad nikdy v novodobé historii město nezažilo takovou stavební sezónu, výkopům se řidiči a chodci nevyhnou do konce října, uvedla včera mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Nejhorší je podle Hozové situace v Komenského ulici, která je kvůli stavbě obchodního domu Central až do 12. září uzavřena od křižovatky s Jehlářskou ulicí po křižovatku s Libereckou.

„Zásobování, dopravní obsluha a vozy integrovaného záchranného systému mají průjezd zajištěn Jehlářskou ulicí, pro běžnou dopravu je průjezd do Kostelní ulice uzavřen,“ doplnila Hozová.

Řidiči by podle ní měli se zvýšenou pozorností sledovat dopravní značení, a pokud to není nutné, do centra města vůbec nezajíždět.

Asi nejrozsáhlejší výkopy ve městě jsou kvůli plynu.

„Přetlakování stávajících a instalace nových plynovodních potrubí a přípojek souvisí i s druhou etapou revitalizace teplárenské sítě,“ uvedla mluvčí.

Plynaři pracují v ulici U Nisy, kde postupují po částech. Doprava je omezená i v ulicích Plynární, Na Můstku, Pasířská a Vodní, jde převážně o částečné uzavírky. Plynovodní přípojky se kopou také v ulicích Jehlářská a Lípová, Řetízková, Saskova, Smetanova, Rybářská, U Rybníka a i Mánesova.

„Výkopové práce jsou naplánovány tak, aby bylo vše do konce října hotovo,“ uvedla.

V Jablonci se stále pracuje na více než 20 větších projektech a řadě menších akcí. Rekonstrukce vodovodu a kanalizace omezila provoz v ulicích Pod Skalkou, Stříbrná, Mlýnská, Mánesova, Podzimní.

Kvůli postupujícím pracím bude až do poloviny října uzavřen úsek mezi Podzimní a Mánesovou ulicí. Objízdné trasy vedou přilehlými ulicemi. Rekonstruuje se také kanalizace a vodovod v Sokolí ulici, která je z tohoto důvodu neprůjezdná a uzavřená v jednotlivých úsecích.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno