[quote]Pátrání po pohřešovaném malém letounu, ve kterém byla manželská dvojice se dvěma syny a dvěma přáteli, skončilo bez výsledku. Letoun zmizel nad jezerem Erie krátce po startu ve čtvrtek večer nedaleko Clevelandu a záchranáři předpokládají, že všech šest lidí na palubě zahynulo.[/quote]

Podle agentury Reuters jedenáctimístný letoun patrně pilotoval John Fleming, 46letý prezident a výkonný ředitel firmy Superior Beverage Group. Na palubě byla dále jeho manželka Sue, jejich synové Jack a Andrew, kterým bylo 15 a 14 let, a dva blízcí přátelé.

„Rozhodnutí odvolat pátrání není nikdy snadné,“ řekl na tiskové konferenci v Clevelandu šéf pobřežní hlídky Michael Mullen.

„Chtěl bych vyjádřit nejhlubší soustrast rodinám a přátelům, kteří při této tragédii ztratili své milované a blízké,“ dodal.

Letoun Cessna Citation 525, který mířil na letiště Ohijské státní univerzity, zmizel z radarů, když byl nad jezerem. Záchranáři pátrali s pomocí lodí, vrtulníku i malého letounu nad danou částí jezera Erie, které je hluboké asi 15 metrů. Nezahlédli ale žádné stopy trosek, dodal Mullen. Ve vodě, jejíž teplota byla necelé dva stupně Celsia, člověk rychle umírá na podchlazení.

Zdroj: ČTK