[quote]Mezinárodní aerosalon ve Farnborough u Londýna, který dnes začíná, zažije několik milníků, včetně oslav stého výročí založení amerického gigantu Boeing. Výrobci na týdenní akci ale zřejmě získají méně nových zakázek na civilní letadla než v předešlých rekordních letech.[/quote]

Každoroční prestižní evropská přehlídka, o jejíž pořádání se Farnborough ob rok dělí s letištěm Le Bourget u Paříže, se tradičně nese v duchu soupeření Boeingu a jeho evropského rivala Airbus. Letos se o narušení tohoto duopolu pokusí kanadský Bombardier, který uvádí do provozu nový letoun série CSeries pro více než sto cestujících.

Po minulých letech hojnosti by letos v nákupech civilní letecké techniky mělo přijít zvolnění, řekli analytici agentuře Reuters. Mnozí letečtí přepravci jsou ohledně nových zakázek opatrnější kvůli nejisté situaci ve světové ekonomice, do níž se promítá rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie či známky útlumu v Asii. Boeing a Airbus by nicméně měly potvrdit své optimistické výhledy do příštích 20 let.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno