[quote]Na Liberecku začnou práce na dokončení rychlého silničního spojení Liberce a Jablonce nad Nisou, jehož výstavba začala před 14 lety. Zahájena dnes bude poslední zhruba 2,5 kilometru dlouhá etapa, která by měla být do provozu uvedena do konce roku 2018. Výrazně zkomplikuje provoz mezi oběma městy, stávající silnice by měla být na konci března pro dopravu na více než dva roky zcela uzavřena.[/quote]

Nová spojnice z Liberce přes Kunratice do Jablonce je přeložkou silnice I/14, která dnes vede přes Vratislavice. První studie rychlostního spojení Liberce a Jablonce, které by odvedlo tranzitní dopravu mimo zástavbu, vznikla už v roce 1990. Stavba však začala až v roce 2002, protože na náročný projekt dlouho nebyly peníze.

Zatím je hotovo pět kilometrů čtyřproudé komunikace, která stála 1,5 miliardy korun. Dokončení silnice přijde podle informací z Ředitelství silnic a dálnic ČR včetně DPH na zhruba 360 milionů korun. Postavena bude jen jako dvoupruhová s třetím asi 850 metrů dlouhým pruhem ve stoupání.

Zdroj: ČTK