[quote]Zájem o cestování autovlakem na Slovensku stoupá. Podle tamního národního dopravce ZSSK se na tomto vývoji podílejí i mezinárodní spoje do České republiky, které využívají například čeští turisté. Společnost ZSSK uvedla, že její vlaky loni přepravily 17.000 vozidel včetně 1350 motorek, což je proti předchozímu roku nárůst o desetinu.[/quote]

ZSSK vypravuje autovlaky mezi Bratislavou a Humenným na východním Slovensku a také na trase z Humenného, Košic a Popradu do Prahy. Například přeprava automobilu s výškou od 161 do 200 centimetrů včetně jednoho cestujícího autovlakem z Popradu do Prahy stojí 88 eur (2380 Kč), lůžko je za příplatek.

„Produkt, který je určen široké veřejnosti podle našich průzkumů využívají zejména cestující za prací v zahraničí a ti, kteří využívají autovlak na soukromé cesty. Další velkou skupinou jsou zákazníci, kteří cestují z Česka do Vysokých Tater na dovolenou,“ uvedl člen představenstva ZSSK Karol Martinček.

Vyšší zájem o cestování autovlakem zdůvodnila ZSSK zavedením trasy z Humenného do Prahy na podzim roku 2015, rostl i počet přepravených vozidel ve vnitrostátní dopravě na Slovensku. Kromě aut a motorek lze v autovlaku přepravovat i tříkolky a čtyřkolky.

Zdroj: ČTK