[quote]Zájem o přezouvání na zimní pneumatiky v pneuservisech se proti minulému týdnu více než zdvojnásobil. Uvedli to prodejci a pneuservisy. Důvodem je pokles teplot v posledních dnech pod deset stupňů i první sníh na horách.[/quote]

„Zájem řidičů o výměnu pneumatik vzrostl oproti minulému týdnu o 130 procent. V současné době registrují naše partnerské pneuservisy v průměru jednu objednávku na přezutí každých pět minut,“ uvedl ředitel obchodu Pneumatiky.cz Vojtěch Schwangmaier.

Podle obchodního ředitele sítě pneuservisů BestDrive Romana Sabola podzimní přezouvání nejvíce ovlivňuje aktuální počasí.

„Část řidičů by ráda přezula na zimní 1. listopadu nebo vůbec. Naštěstí se tato skupina zmenšuje. Dnes je jich odhadem už pod 20 procent. Tito řidiči často zbytečně riskují, nechávají přezouvání na poslední chvíli, kdy jsou servisy plné k prasknutí a mnohdy je i problém zajistit odpovídající zimní pláště,“ dodal.

I když je samotná výměna pneumatik podle Schwangmaiera záležitostí maximálně několika desítek minut, mnoho řidičů musí čekat několik dní, ve výjimečných případech se termín může protáhnout až na tři týdny. Přitom podle analýzy Pneumatiky.cz by 85 procent motoristů rádo přezulo druhý den po dodání pneumatik a obvolali by kvůli tomu až pět pneuservisů.

Z průzkumu pořádaného mezi řidiči také vyplynulo, že rok od roku roste význam testů pořádaných nezávislými organizacemi, jako jsou ADAC, ÚAMK nebo GTÜ. Při výběru zimních pneumatik se podle nich rozhoduje 43 procent a 70 procent z těchto lidí si koupí dezén, který se umístil na předních pozicích.

Povinnost mít přezuto na zimní obutí platí v Česku za zhoršených klimatických podmínek od listopadu do konce března.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno