[quote]Zaměstnanci londýnského metra plánují v únoru další dvě stávky kvůli snižování počtu pracovních míst. Informoval o tom odborový svaz RMT. Dodal, že protesty by se mohly konat rovněž v březnu.[/quote]

Zaměstnanci podle RMT chystají 16hodinovou stávku, která začne večer 5. února, a 15hodinovou stávku, jež odstartuje dopoledne 7. února.

„Termíny dalších stávek v březnu budou ohlášeny, jakmile budou stanoveny a schváleny,“ uvedl svaz na svých internetových stránkách.

Zaměstnanci proti rušení pracovních míst protestovali již 9. ledna. Jejich 24hodinová stávka tehdy zasáhla miliony lidí dojíždějících do práce a škol.

„RMT nebude nečině přihlížet, jak je bezpečnost londýnského metra ohrožována snižováním úrovně počtu zaměstnanců,“ uvedl generální tajemník svazu Mick Cash.

Dopravní podnik Transport for London (TfL) nicméně tvrdí, že souhlasí s potřebou většího počtu pracovníků ve stanicích metra a že již začal přijímat nové zaměstnance. Londýnský starosta Sadiq Khan označil lednovou stávku za naprosto zbytečnou.

Zdroj: ČTK