[quote]Zastupitelé Ostrova schválili vznik městského dopravního podniku. Založí ho společně s firmou Ligneta, která hromadnou dopravu ve městě zajišťuje nyní. Linky MHD by nový podnik měl začít provozovat od července, řekl starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).[/quote]

„V současné době je podán návrh na zápis firmy do obchodního rejstříku a jakmile bude tato firma zapsána, může zahájit svoji činnost. S největší pravděpodobností by mohla převzít zakázku provozu městské hromadné dopravy v Ostrově od července letošního roku,“ uvedl Čekan.

Dopravní podnik bude mít formu společnosti s ručením omezeným. Zastupitelé již také zvolili dozorčí rady, v níž budou mít čtyři zástupce město Ostrov a jednoho firma Ligneta. Jednatelem podniku se stal Milan Matějka, zástupcem ve valné hromadě bude starosta Čekan.

Prostřednictvím dopravního podniku chce město lépe získávat dotace například na nákup ekologických autobusů. V počáteční fázi autobusy podniku poskytne firma Ligneta, jezdit budou dvě linky ve vnitřní a vnější části Ostrova. V budoucnu chce město navázat spolupráci i s okolními obcemi, pro jejich obyvatele by to mohlo znamenat levnější jízdné například do průmyslové zóny.

Na hromadnou dopravu město každoročně doplácí zhruba 1,2 milionu korun. Ztráta by i po založení dopravního podniku měla být přibližně stejná.

Zdroj: ČTK