[quote]Zboží, které se pohybuje samo. Vozíky, které při práci vyrobí více energie, než spotřebují. Kompletně propojený sklad zboží využívající logistiku se skupinovou inteligencí. Science fiction? Ano, ale s důrazem na science – vědu. Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, se na základě vlastních schopností, produktů a konkrétních plánů zaměřuje na budoucnost: Jak by mohla intralogistika vypadat v roce 2030? Které trendy je možné rozpoznat již nyní a jaké prognózy z toho lze vyvodit? Odpovědi prezentuje Linde MH v podobě 3D hologramu na veletrhu World of Material Handling (WOMH).[/quote]

„Náš svět dostává novou architekturu: architekturu dat,“ shrnuje Massimiliano Sammartano, Vice President Sales & Service, Marketing & Operations. Již v blízké budoucnosti budeme mít co dělat s gigantickým (z dnešního pohledu) množstvím dat, které bude ovlivňovat nejen naše všední dny, ale také způsob, jakým se bude zboží přepravovat. Jedním z klíčových témat veletrhu WOMH a také dlouhodobým trendem je „Propojení“. A jeho význam v příštích letech prudce poroste.

 Budoucí trendy: propojení, automatizace, individualizace, energetické systémy

Co to však znamená pro intralogistiku, když se všechny postupy stanou součástí inteligentní sítě?  Odpověď na tuto otázku je zároveň odpovědí na to, o které produkty a služby bude ve skladu budoucnosti zájem. Společnost Linde MH se na tyto úkoly připravuje již dnes a představuje zákazníkům konkrétní nápady a výhledové plány. „Zboží bude komunikovat se svými přepravkami a zapojí se tak do komplexního řízení celého toku,“ je přesvědčen Massimiliano Sammartano. Také vozíky budou „jednat“ více autonomně, to platí dokonce i pro údržbu a servis – již nebude docházet k výpadkům. Vozíky se zároveň variabilně a individuálně přizpůsobí řidiči i konkrétnímu úkolu a budou využívány různými specifickými způsoby. Dalšími trendy budoucnosti, na které společnost Linde MH již zareagovala, jsou automatizace a individualizace, a na dalších modelech a nápadech pro příští desetiletí se pracuje. Již dnes ale dokáže Linde MH různým způsobem automatizovat rozličné typy vozíků.

Středem zájmu se v budoucnosti stane také energie. „Ze spotřebitele se stane výrobce,“ předpovídá Massimiliano Sammartano, a dodává, „existuje totiž nesčetně možností, jak vyrábět energii v procesech, kde zčásti zcela přirozeně vzniká.“ Zásadní je přitom otázka, o kterých energetických zdrojích vlastně hovoříme. Také na tuto otázku reaguje společnost Linde MH již dnes, proto svoji pozornost zaměřila na technologii lithium-iontových trakčních baterií a palivových článků.

World of Material Handling: virtuálně zažít budoucnost

Všechny tyto vize mohou návštěvníci veletrhu WOMH vidět, slyšet a zažít v rámci závěrečné prezentace. „Díky prostorovému vnímání prostřednictvím 3D hologramu je vše velmi reálné a působivé,“ říká Massimiliano Sammartano, a doplňuje, „člověk se ponoří do světa budoucnosti a stojí přímo uprostřed něj.“ Prezentace současně nabídne možnost pohovořit se zákazníky o tom, jak si představují budoucnost vzhledem ke svým speciálním požadavkům a jaké konkrétní požadavky mají. Samozřejmě přitom nejde jen o budoucnost vysokozdvižných vozíků, ale o budoucnost celé intralogistiky. „Neplánujeme jen změny v detailech, my plánujeme novou dobu,“ říká Massimiliano Sammartano.

Intralogistika budoucnosti: veletrh WOMH představuje celou řadu nápadů a řešení

Veletrh World of Material Handling s mottem „Propojené perspektivy“ poskytuje odpovědi na hlavní témata intralogistiky budoucnosti: automatizaci, propojení, individualizaci a energetické systémy. Na 12 000 čtverečních metrech jsou návštěvníkům k dispozici výstavní plochy, odborná fóra, prezentace výrobků a zážitkové zóny. Program WOMH mohou objevovat ve skupinách či individuálně. „Navázali jsme na úspěšný veletrh WOMH, který se konal před dvěma lety, s tím, že jsme se letos soustředili na čtyři hlavní oblasti působnosti, které budou mít pro naše zákazníky v blízké budoucnosti rozhodující význam,“ říká Manfred Höhn, Head of Marketing Communication and Branding.

Zdroj: Linde MH

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno