[quote]V průběhu roku 2016 představí FANUC další z řady spolupracujících robotů, tentokrát s užitečným zatížením 7 kg. A stejně jako v případě prvního kolaborativního modelu  CR-35iA, který byl představen na evropském trhu v roce 2015 a byl vyvinut na základě modelu robota M-20iA / 35m, bude I mechanika nového modelu odpovídat mechanice stávající řady FANUC robotů, tentokrát řady  LR Mate (LR Mate 200iD) a bude se nazývat CR-7iA.[/quote]

Potenciální evropští zákazníci  budou mít příležitost prohlédnout si prototyp v akci v první polovině roku 2016, kdy bude FANUC vystavovat prototyp jednotky na řadě výstav a to: v březnu na TechniShow (Nizozemsko), v dubnu na  Industrie veletrhu (Francie) a MACH Show (UK)  a v červnu na veletrhu Automatica (Německo).

Stejně jako v prvních dnech robotiky, je i nyní cílem automatizace přenést těžkou manipulaci s materiálem a monotónní nebo nebezpečné úkoly na roboty.  Zatímco standardní průmyslové roboty musí být obklopeny ochrannými bariérami s cílem zajistit bezpečnost obsluhy, kolaborativní roboty mají schopnost pracovat bok po boku s pracovníky bez bariér a to díky svým bezpečnostním funkcím. Namáhavé, rutinní práce spolu s manipulačními úlohami na pracovních stanicích s nepříznivými ergonomickými podmínkami budou pro nový FANUC CR-7iA optimální. Pracovníci budou přispívat svými kognitivními a smyslovými schopnostmi k činnosti robota a společně tak budou schopni plnit své úkoly efektivním způsobem.

Představeni prvního kolaborativního robota od společnosti FANUC – CR-35iA přilákalo vysokou úroveň zájmu v různých průmyslových odvětvích, protože robot umožňuje uživatelům automatizovat průmyslové úkoly, kde je zapotřebí  jak flexibilita operátora tak i síla robota umožňujícího manipulaci až do 35 kg užitečné zatížení. Představení spolupracujícího robota s nižším užitečným zatížením CR-7iA  je pouze logickým vyústěním, protože FANUC tak pokračuje ve využívání svých osvědčených a prověřených řad standardních robotů, které umožňuje poskytnout vhodný typ robota pro každý druh práce.

Zdroj: Packaging