[quote]Zisk Delta Air Lines se v prvním čtvrtletí snížil o 36 procent na 603 milionů dolarů (15,2 miliardy Kč). Prudký pokles způsobil hlavně opětovný růst cen pohonných hmot, zisk byl ale vyšší, než se čekalo. Tržby se mírně snížily a pokles zaznamenal i klíčový ukazatel tržeb v poměru k přepravní kapacitě. Společnost však podle dnešního prohlášení očekává zvýšení tohoto ukazatele díky oživení poptávky a zvýšení průměrných cen letenek.[/quote]

Zisk na akcii bez mimořádných položek dosáhl 75 centů, a o dva centy tak překonal průměrný odhad analytiků v anketě agentury Thomson Reuters I/B/E/S. Celkové provozní příjmy se snížily o 1,1 procenta na 9,15 miliardy dolarů (230 miliard Kč) a skončily mírně za očekáváním.

Ukazatel tržeb ve srovnání s přepravní kapacitou klesl o 0,5 procenta. V samotném březnu se ale poprvé od listopadu 2015 dostal do plusu a společnost očekává, že v plusu zůstane až do konce letošního roku. Ve druhém čtvrtletí se má zvýšit o jedno až tři procenta. Loni se snížil kvůli poklesu průměrných cen letenek a vyšší kapacitě.

Zdroj: ČTK