Zdroj: freeimages.com

[quote]Město Zlín bude příští rok investovat do oprav České, Slezské a Moravské ulice na sídlišti Jižní Svahy. Vzniknou tam desítky parkovacích míst, počítá se také s opravami silnic, chodníků nebo dětských hřišť. Město na projekt vyčlenilo 50 milionů korun.[/quote]

,,Lidé, kteří zde bydlí, si už pořádnou změnu zaslouží. Vždyť k večeru se nedá touto oblastí pomalu ani projet. Tahle lokalita má k standardům 21. století opravdu daleko,“ uvedl primátor Miroslav Adámek.

Stání na chodnících nahradí nová parkovací místa, v lokalitě budou předlážděny chodníky, poškozené kachle nahradí zámková dlažba.

,,Počítá se také s opravou schodišť, rekonstrukcí dětských hřišť, výměnou laviček a dalšího mobiliáře, úpravou stanovišť na domovní a separovaný odpad, namontován bude nový systém veřejného osvětlení,“ uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

,,Technickou dokumentaci máme připravenou, přes zimu bychom chtěli vysoutěžit dodavatele stavby a na jaře začít se samotnou realizací,“ řekl radní Josef Novák.

Chystané změny podle něj výrazně usnadní práci záchranářům, hasičům i policistům, kteří mají v lokalitě problémy s projetím a případnými zásahy, ulice jsou zúžené kvůli zaparkovaným automobilům.

Parkování na Jižních Svazích patří k nejproblematičtějším v krajském městě. Radnice zde postupně obnovuje a buduje další parkovací místa.

Zdroj: ČTK