[quote]Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) vypraví mimořádný autobusový spoj na lince 36 pro dopravu věřících na štědrovečerní půlnoční bohoslužbu do poutního kostela ve Zlíně – Štípě. Na mši se autobusem dostanou zájemci z částí města Kostelec a Velíková, ale nově i z celého centra Zlína, řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.[/quote]

Mše začíná v kostele Narození P. Marie ve Štípě tradičně již ve 23:00. Štědrovečerní autobus s označením linky 36x vyjede od Sportovní haly ve 22:12 a bude zastavovat na zastávkách Náměstí Práce, Školní, Dlouhá, Cigánov, Vysoká mez, Burešov, Januštice-tenisové kurty a přes Kostelec a ZOO Lešná dojede ve 22:33 na zastávku Štípa-škola poblíž kostela.

Dál bude autobus pokračovat v jízdě až do Velíkové, projede točnu a bude sbírat účastníky bohoslužby z Velíkové a horní části Štípy. Ke kostelu (Štípa-škola) dojede ve 22:49. Tam autobus vyčká do skončení bohoslužby. V 00:15 odjede nejdříve do Velíkové, v 00:33 pak u kostela nabere věřící cestující směrem k zoologické zahradě, Kostelci a do Zlína.

„Ve Zlíně bude zastavovat na zastávkách linky 36 až po zastávku Dlouhá (00:46), odkud odbočí na třídu Tomáše Bati a bude zastavovat ještě na zastávkách Divadlo, Bří Jaroňků, Morýsovy domy, Věžové domy. Poslední zastávku pro výstup cestujících bude mít tento autobus před vozovnou DSZO v ulici Podvesná XVII,“ popsal Cekota.

Dodal, že v autobuse bude platit běžný tarif MHD. Pro jízdu ze Zlína ke kostelu do Štípy (nebo zpět) stačí cestujícím základní jízdenka pro jednotlivou jízdu na 20 minut, která stojí 12 Kč.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno