[quote]Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) rozšiřuje možnosti cestování pro cyklisty. Nově mohou se svými bicykly cestovat v autobusech linky 32 i v pracovních dnech a o víkendech. O svátcích si je mohou vzít do trolejbusů na linkách 3 a 13, řekl mluvčí dopravního podniku Vojtěch Cekota.[/quote]

„Snažíme se maximálně využít kapacity vozidel, kde to považujeme za únosné, povolujeme i přepravu jízdních kol. Řekli jsme si, že zkusíme nově vyhovět zájmu cykloturistů o přepravu kol ve směru na Kudlov také v pracovních dnech, pokud zrovna nebude autobus obsazen velkým množstvím cestujících, dětským kočárkem nebo vozíčkářem,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Cyklisté mají zájem svézt si kolo městskou dopravou hlavně do kopce. „Tomuto požadavku vyhovuje i trolejbusová linka (3 nebo 13) na Lesní čtvrť. Zde je nově možno přepravovat jízdní kola v nepracovních dnech ze zastávky Slovenská,“ uvedl Cekota.

Cyklisté si mohli poprvé vzít jízdní kolo do trolejbusu nebo autobusu v nepracovních dnech na vybraných šesti úsecích linek DSZO na počátku prázdnin v roce 2008. Od té doby se přeprava jízdních kol rozšířila na současných 13 úseků.

Pro přepravu jízdního kola ve vozidle MHD potřebuje cestující jízdenku jako pro velké zavazadlo, tedy za 12 korun. Bližší informace a další podrobnosti o podmínkách přepravy jízdních kol ve vozidlech DSZO jsou zveřejněny na internetových stránkách společnosti www.dszo.cz.

Zdroj: ČTK