[quote]Zlínský kraj uvolní dalších 70 milionů korun na opravy silnic druhé a třetí třídy. Celkem tak hejtmanství v letošním roce do oprav své silniční sítě investuje téměř 290 milionů Kč, řekl krajský radní pro dopravu Jaroslav Kučera. Spolu s evropskými a státními dotacemi by tak do oprav krajských silnic letos mělo jít přes 720 milionů korun.[/quote]

Ze zdrojů Zlínského kraje budou podle Kučery financovány opravy 18 silnic a mostů dohromady za zhruba 156 milionů korun. Hejtmanství bude také asi 59 miliony korun spolufinancovat pět investičních akcí podpořených letos dotací kolem 328 milionů korun z fondů EU. Nově uvolněných 70 milionů korun doplní dotaci necelých 109 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na celoplošné opravy 25 silnic v délce zhruba 35 kilometrů.

Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které se o silnice druhé a třetí třídy v regionu jako příspěvková organizace hejtmanství stará, má zatím podle svého webu v plánu investic 11 staveb, z toho opravy silnic v Tupesích a Počenicích pokračují z loňska. Zbylé akce budou zahájeny letos. Mezi nejnákladnější budou patřit plánované rekonstrukce nadjezdů ve Vsetíně a ve Zlíně s odhadovanými celkovými náklady blížícími se možná až k 250 milionům korun.

Opravovat se bude také silnice mezi Uherským Ostrohem a Hlukem, částí Luhačovic Polichno a částí Uherského Brodu Újezdec, průjezd Huslenkami a Ořechovem i vozovky Zdounky – Nětčice a cesty v Břestku a Kyselovicích. Další stavby budou přibývat poté, co je schválí radní či zastupitelé kraje.

Peníze ze SFDI půjdou například na opravu silnic mezi Uherským Brodem a Nivnicí, z Koryčan k hranicím s Jihomoravským krajem nebo na úsek mezi Haluzicemi a Lipovou. ŘSZK počítá navíc také s lokálními opravami silnic, které se dělají na jaře. Silničářům by mohlo pomoci, pokud by ušetřili na nákladech za zimní údržbu. Loni ŘSZK realizovalo tři desítky staveb, které stály více než 660 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno