Zdroj: freeimages.com

[quote]Zlínští krajští radní schválili několik rekonstrukcí silnic v celkové hodnotě 440 milionů korun. Největší investicí bude oprava silnice druhé třídy z Chvalčova na Kroměřížsku přes sedlo Tesák po odbočku na Rajnochovice. Jedná se o devítikilometrový úsek za 193 milionů korun.[/quote]

Spolu s rekonstrukcí silnice se počítá i s přestavbou mostu a napojením místních a účelových komunikací či nájezdů. Obnoveno bude značení. Pracovat se bude vždy na polovině vozovky, provoz budou řídit semafory. Silničáři by měli začít v červenci, rekonstrukce potrvá do března 2020.

Přes 111 milionů korun si vyžádá úprava silnice ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku v délce 2700 metrů. Plánovaná je zde také přestavba mostu i budování nových opěrných zdí. Velké Karlovice se k projektu připojí stavbou cyklostezky a chodníků. Práce by měly začít letos v srpnu, potrvají asi do listopadu příštího roku.

Opravovat se bude také silnice mezi obcemi Dolní Němčí a Slavkov na Uherskohradišťsku, v Ratiboři a Karolince na Vsetínsku, křižovatky se budou rekonstruovat v Uherském Brodě i Bystřici pod Hostýnem.

,,Jde o schválené investice v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Tento balík za 440 milionů korun představují stavby z IROP, jsou to páteřní silnice druhé třídy pro Zlínský kraj. K tomu přibývají silnice, které budou financovány z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury, to jsou silnice třetích tříd, a silnice druhých tříd, které nezapadají do programu IROP,“ uvedl hejtmanův náměstek Pavel Botek.

Další peníze budou podle něj směřovat na opravy silnic a mostů z provozních prostředků Ředitelství silnic Zlínského kraje, které má letos připraveny stavby až za jednu miliardu korun.

Zdroj: ČTK