[quote]Česko chce opravit svůj zchátralý přístav v Hamburku. Peníze na to už má, stále ale není jasné, kde český přístav nakonec bude. Kvůli plánované olympiádě se měl přesunout na výhodnější místo, jenže obyvatelé Hamburku se v referendu rozhodli, že ve městě žádnou olympiádu nechtějí. Aniž by to věděli, zkomplikovali tím několikaměsíční vyjednání mezi hamburskou radnicí a Českou republikou.[/quote]

„Musíme znovu jednat s vedením Hamburku, jak se k celé věci postavíme,“ řekl Českému rozhlasu ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO.

Zpráva o konci olympijských nadějí v Hamburku ho překvapila, rozhodně ne ale tolik jako hamburskou radnici, která s kladným výsledkem referenda počítala.

Přitom nové a lepší místo nabídl Hamburk Česku v říjnu tohoto roku právě proto, že chtěl areál českého přístavu využít pro olympijský komplex.

„Nám se výměna docela líbila, měli jsme plány jak pokračovat a zlepšit využití území,“ dodal Ťok.

Hamburk musí tedy znovu přehodnotit své plány. Zda k výměně skutečně dojde, české ministerstvo neví, do konce roku v tom chce mít ale jasno.

Přeje si to i Lubomír Fojtů z Ředitelství vodních cest České republiky, které má rekonstrukci, popřípadě znovuvybudování přístavu v Hamburku na starosti.

„Pro nás je důležité, aby rozhodnutí v této věci padlo co nejrychleji, abychom mohli dělat svoji práci, protože máme připravené investiční peníze a trošku nás to brzdí,“ vysvětlil.

Česko chce do svého přístavu v Hamburku investovat až 150 milionů korun.

Zdroj:  Český rozhlas – Pavel  Polák, Simona Bartošová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno