Invoitix

[quote]Turista, nebo terorista? Jedna žena v Německu zkazila svému synovi dovolenou, když ho před jeho plánovaným odletem k moři do Egypta nahlásila úřadům kvůli falešnému podezření z napojení na teroristy. Nakonec se ukázalo, že je to skutečně jen obyčejný turista, informovala dnes agentura DPA.[/quote]

Dvaadvacetiletý muž kvůli upozornění vlastní matky nestihl v Kolíně nad Rýnem odlet do Egypta. Mluvčí německé policie dnes řekl, že muž byl zadržen minulý pátek před odletem. Stalo se tak na základě upozornění matky, která se domnívala, že syn sympatizuje s takzvaným Islámským státem (IS).

Podle DPA ale bylo podezření rozptýleno a mladý muž byl zjevně jen obyčejným turistou. V zavazadle měl typické vybavení na dovolenou včetně plavek a šnorchlu. „Mladý muž byl poněkud překvapen, když jsme se ho ptali, zda se přidal k IS,“ řekl policejní mluvčí.

O vztahu mezi matkou a synem policie nesdělila žádné podrobnosti. Pravděpodobně si ale budou mít co vyříkat, protože policie muže propustila až dvě hodiny po odletu spoje, na který měl letenku.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP