Jednou z nejdůležitějších výzev pro společnosti zabývající se logistikou je snížení přepravních nákladů. Plánování uložení nákladu je jedním z prvků, jehož zlepšení může přinést větší úspory a zvýšit efektivitu logistických operací. V Evropě uznávaný simulátor nakládky právě zavedl novou, výrazně vylepšenou verzi svého systému. 

Goodloading je nástroj, který umožňuje virtuálně nakládat náklad na ložnou plochu různých typů vozidel nebo kontejnerů. Díky aplikaci lze snadno naplánovat proces nakládky tak, aby se maximalizovalo využití ložného prostoru.

Jak optimalizovat nakládku pomocí aplikace?

Pro většinu firem nepředstavuje plánování nakládky větší problém. U opakujících se a nekomplikovaných přeprav je i začínající logistik schopen vypočítat optimální rozložení nákladu. Pokud se však jedná o rozmanitější nakládku, kdy je zboží na paletách různých velikostí, věc se poněkud komplikuje. To platí tím spíš, pokud je být část nákladu stohovatelná, má různá místa vykládky nebo je překročené zatížení nápravy. Výpočet pak může trvat až několik desítek minut.

Podle uživatelů Goodloading, kteří plánovač nakládky používají, jsou schopni ušetřit 30 až 120 minut každodenní práce.

Lze snížit výdaje pomocí optimalizace nakládky?

Pokud se při plánování nakládky ukáže, že na přívěsu zbývá místo navíc, máme dvě možnosti. Můžeme se pokusit naplánovat doplnění na trase nebo zvolit menší vozidlo pro přepravu daného nákladu. Program umožňuje přidat na trasu více bodů a uložit přepravované zásilky podle místa vykládky.

Hotový projekt nakládky odeslaný do skladu je podporou pro osobu odpovědnou za nakládku, čímž se celý proces zrychlí a zefektivní.

Další funkcí je možnost zahrnout zatížení náprav a celkovou povolenou hmotnost vozidla. Tyto údaje, které jsou v aplikaci k dispozici, mohou snížit riziko udělení pokuty za přetížení návěsu a výdaje spojené s překládkou.

Novou verzi aplikace Goodloading můžete vyzkoušet zdarma

Nový Goodloading sdružuje desítky algoritmů, které mají po přidání dat uživatelem navrhnout nejlepší rozložení nákladu s ohledem na potřebné parametry.

Hlavními funkcemi aplikace Goodloading jsou:

  • práce s libovolnými návěsy, námořními a leteckými kontejnery a paletami, které lze následně přeložit do vybraného vozidla
  • přidávání dat do aplikace ze souboru typu Excel;
  • sdílení projektu formou souboru PDF nebo odkazu;
  • plánování nakládky na několika místech na trase (multistops);
  • nastavení těžiště nebo zatížení náprav;
  • funkce paletizace.

Zjistěte, zda můžete dosáhnout dalších úspor. Optimalizací dostupného prostoru se výdaje na aplikaci mohou vrátit již po jedné úloze. Novou verzi aplikace můžete po dobu čtrnácti dnů bezplatně testovat po registraci prostřednictvím formuláře na stránce.