[quote]Američtí zpravodajci nezjistili důkazy o existenci mimozemšťanů. Desítky zvláštních úkazů nahlášených vojenskými piloty si ale nedokážou vysvětlit, vyplývá z v pátek zveřejněné netrpělivě očekávané zprávy ředitelství zpravodajských služeb o zkoumání UFO.[/quote]

Pracovní skupina amerických služeb se zabývala více než 140 případy pozorování letadel nebo jiných zařízení zjevně létajících záhadnou rychlostí a schopných měnit nečekaně směr z let 2004 až 2021. Vazby na mimozemské civilizace ale nezjistila.

Pro tyto jevy „pravděpodobně neexistuje jediné vysvětlení“, uvádí zpráva. „V současné době nemáme v našich databázích dostatek informací, abychom tyto incidenty mohli připsat konkrétním příčinám,“ dodává.

Americké ministerstvo obrany loni zveřejnilo videa pořízená piloty ve službách amerického námořnictva. K vidění jsou na nich létající předměty, které se jeví jako UFO. Jedno z těchto videí pochází z listopadu 2004 a další dvě jsou z ledna 2015. Seznámit veřejnost s dříve tajnými aktivitami pracovní skupiny Pentagonu pro výzkum UFO nařídil loni americký Kongres.

Americkou armádu zajímá, zda tyto úkazy představují ohrožení pro Spojené státy. Pentagon se ale možná neobává ani tak mimozemšťanů, jako spíše technologické nadřazenosti a špionáže ze strany Číny či Ruska. Americký tisk citoval jednoho vládního úředníka, že USA se obávají, že Čína nebo Rusko testují hypersonické technologie, které se pohybují desetkrát nebo dokonce 20krát rychleji než zvuk a jsou lehce manévrovatelné.