26743615 - earth in hands - grass background - environment concept

Program se zaměřuje na eliminaci odpadu, zamezení vzniku prázdných přepravních kilometrů a odstranění neefektivit v dodavatelském řetězci.

Společnost CHEP, globální lídr v oblasti řešení pro dodavatelský řetězec, spustila na evropské úrovni svou iniciativu Zero Waste World. Program, jenž byl poprvé představen letos v dubnu pro trh Severní Ameriky, vzniká na základě spolupráce předních maloobchodníků a výrobců s cílem vytvářet chytřejší a udržitelnější dodavatelské řetězce. Nově funguje i ve všech 31 zemích Evropy, kde CHEP působí, včetně České republiky.

Zero Waste World se zaměřuje na tři hlavní oblasti:

  • Eliminaci fyzického odpadu, od jednorázových obalů po neprodejné produkty
  • Zamezení vzniku prázdných přepravních kilometrů díky sdíleným iniciativám, od optimalizace nákladu po kolaborativní přepravní řešení
  • Odstranění neefektivit, od viditelnosti dodavatelského řetězce a pokročilých analýz po optimalizaci a automatizaci procesů

„Oblasti, na něž se Zero Waste World zaměřuje, byly definovány na základě našich vlastních zkušeností i diskusí se zákazníky po celém světe. Jde o řešení problémů, se kterými se musíme vypořádat jako celé lidstvo, zodpovědné za vývoj života na Zemi, stejně tak my sami jako jednotlivci –nepatří sem žádná skupinová ‚hromadná zodpovědnost’. Je tedy naprosto nutnou součástí chování firem skutečně činit, nejen proklamovat,“ říká Jan Kočárek, generální ředitel společnosti CHEP pro Českou republiku a Slovensko. „Díky tomu, že se iniciativa rozšířila i k nám, máme nyní možnost posílit síť partnerů programu o lokální partnery, lépe předávat naše vědomosti na místní úrovni a obohatit sdílené znalosti a zkušenosti o konkrétní poznatky z Česka a Slovenska.“

Do současnosti už řešení společnosti CHEP v oblasti sdílené přepravy ušetřila více než 200 zákazníkům 6,6 milionu kilometrů cest s prázdnými kamiony, předešla vzniku 6 500 tun emisí COa umožnila úsporu 8,7 milionu eur.

Česká kancelář CHEP si v rámci Zero Waste World dala závazek stát se tzv. „zero waste office“, tedy kanceláří, která svým provozem nevytváří žádný odpad, a ve spolupráci se svými zákazníky se zaměřuje na rozvíjení řešení vedoucích k zefektivnění přepravy i logistických procesů.

„Díky rozsahu sítě CHEP máme v dodavatelském řetězci jedinečné postavení k tomu, abychom mohli spolupracovat s řadou firemních subjektů a pomáhali jim šetřit čas, peníze i další zdroje,“ říká Paul Nathan, ředitel iniciativy Zero Waste World v Evropě. „Navázali jsme partnerství s globálními lídry ze segmentu rychloobrátkového zboží, kteří využívají našich odborných znalostí v oblasti cirkularity
a rozšiřují náš model sdílení a opakovaného používání, aby snížili dopady svých dodavatelských řetězců.“

CHEP zároveň se zavedením v Evropě svou iniciativu rozšiřuje na koalice více společností a na otevřené inovační akce sloužící odborníkům na dodavatelské řetězce jako platforma pro sdílení myšlenek a nalézání řešení tří hlavních výzev programu Zero Waste World.

Další informace o tomto programu najdete na https://brambles.com/zero-waste-world/.

 

Zdroj: CHEP