Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]České aerolinie (ČSA) od května posílí pravidelnou linku mezi Prahou a Ostravou až na čtyři lety denně místo současných dvou. Celkem bude na lince 15 zpátečních spojů týdně. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČSA Daniel Šabík. Mezi oběma městy budou ČSA nadále létat turbovrtulovými letadly ATR 42 nebo 72, let potrvá jednu hodinu.[/quote]

Z Ostravy do Prahy budou aerolinky létat v pondělí a pátek čtyřikrát, z toho dva odlety budou ranní, jeden odpolední a jeden večerní. Ve středu na trase ubude jeden z ranních spojů. V úterý, čtvrtek a v neděli bude k dispozici odpolední spoj, v sobotu pak ranní. V opačném směru budou k dispozici čtyři frekvence v pátek, a to ranní, odpolední, večerní a noční. Tři odlety z Prahy budou v pondělí a ve středu, dva ve čtvrtek a v neděli a jeden polední připadne na úterý.

„Linku mezi Ostravou a Prahou doposud využívali především zahraniční obchodní cestující mířící do/z Ostravy kvůli svému businessu. Nicméně v poslední době ji ve větší míře začali využívat také turisté, kteří postupně objevují krásy a zajímavosti Ostravy a Moravskoslezského regionu,“ uvedl ředitel ČSA pro obchod Ján Tóth.

Ceny zpátečních letenek nového letového řádu mezi Ostravou a Prahou začínají od 1490 korun. V ceně bude vždy zahrnuta přeprava jednoho kabinového zavazadla, malé osobní tašky, jednoho zapsaného zavazadla o maximální hmotnosti 23 kilogramů a výběr sedadla kromě preferovaných, které jsou k dispozici za poplatek.

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily celkem 2,9 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o sedm procent. Průměrná obsazenost letů stoupla o šest procentních bodů na 81 procent.

Společnost Travel Service v úterý odkoupila celkem 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní společnosti Prisko a stane se vlastníkem 97,7 procenta v národním leteckém dopravci.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP