[quote]easyJet načrtává strategii postupného dekarbonizace a snížení hluku z leteckých operací.[/quote]

Společnost easyJet, přední evropská letecká společnost, minulý týden nastínila strategii, jak postupně dekarbonizovat a omezit hluk z leteckých operací.

Spolupráce s americkou společností Wright Electric podpoří cíl pro krátkodobé lety, které budou provozovány všemi elektrickými letouny. Společnost Wright Electric si vybrala tuto výzvu k vybudování celoelektrického komerčního jetního letounu, který je schopen letět s cestujícími po celé britské a evropské síti během desetiletí.

Nové letadlo Airbus A320 neo přinese významné environmentální a provozní výhody – až o 15 procent úspor při spalování pohonných hmot a emisích CO2 a snížení emisí hluku o 50 procent při vzletu a přistání, které přinášejí přínos pro sousední letiště.

Společnost easyJet také zavádí nové elektrické tahače s tažnými tyčemi a bylo oznámeno, že v příštích měsících bude zavedeno partnerství se společností Safran na zkušební technologii elektronických palivových článků s technologií e-taxi.

Od roku 2000 se emise společnosti easyJet snížily o více než 31%. Cílem společnosti easyJet je do roku 2022 dosáhnout 72 gramů uhlíkových emisí, což představuje snížení o 10% oproti dnešnímu výkonu a 38% zlepšení od roku 2000.

Další informace získáte u tiskové kanceláře easyJet na čísle 01582 525252 nebo se přihlaste na adresu easyJet.com. Podívejte se na níže uvedené tiskové zprávy.

Článek v originálním znění si můžete přečíst ZDE

Zdroj: eurologport.eu